top of page
flamenco-theatre-barcelona-city-hall.jpg

FLAMENKO

Aşkın, gücün, ihtirasın, isyanın, nefretin, sevginin, coşkunun, hüznün, yani kısaca tüm başrol duyguların vücutta dans halindeki izdüşümü

Güney İspanya’ya özgü, toplum tarafından dışlanan toplulukların kendilerini ifade ediş şekli olarak adlandırılan Flamenko, görmezden gelinen halkın isyan dili olmuştur. Hırs, özgürlük, mutsuzluk ve acı üzerine kurulan Flamenko dansı, sert duruşları ve ifadeleri ile bu duyguları bizlere yansıtır. Bu açından Flamenko nedir sorusunu yanıtlarken ve Flamenko dansı hakkında konuşurken dans figürlerine gizlenmiş öyküleri göz ardı etmemek gerekir.

Estetik el ve ayak hareketleri, yere sağlam ve sert basışları ile tiyatral bir havanın hakim olduğu Flamenko dansı; Güney İspanya’nın tutkusunu ve azmini sizlere aşılasın istemez misiniz?

KAYIT OL!

Flamenko derslerimiz, 8 yıllık partnerimiz Antalya Flamenko Atölyesi tarafından verilmektedir. Başlangıç, orta ve ileri seviye derslerimiz üçer aylık kurlar şeklinde işlenmekte ve kursiyerlerimiz kurların sonunda flamenko koreografisi hazırlamaktadırlar.

bottom of page