top of page

Sık Sorulan Sorular

Hangi Dansa Başlamalıyım?

Bu  tamamen size bağlı. İlginizin ne yönde olduğunu anlamak için pratik saatlerimize katılabilir, devam eden derslerimizi izleyebilir ya da eğitmenlerimizle konuşabilirsiniz.

Nasıl Kayıt Yaptırabilirim?

Her ay bir ya da birden fazla yeni sınıf açılır. Derslerin kontenjanı olduğundan, kadın/erkek sayısının dengeli olması için yeni sınıflarda ön kayıt gereklidir. Ön kaydı web sitesinden yapabilir, bizi arayabilir ya da mail atabilirsiniz. Ödeme  yaptığınızda kesin kayıt yapılmış olur. Kesin kayıt yapıldığınızda derslere katılabilirsiniz. Kaçırdığınız dersleri, kartınızın son kullanma tarihi dâhilinde başka bir sınıfta telafi edebilirsiniz.

 

Seviyem Nedir?

Eğer daha önce dans eğitimi almış ve hangi seviyeden devam edeceğinizi bilmiyorsanız, pratik saatlerine gelip, dans edip ve bize danışabilirsiniz.

Partnere ihtiyacım var mı?

Sabit bir partnere ihtiyacınız yok. Dansınızın gelişimi için farklı kişilerle dans etmeniz çok önemli. Bu sebeple derslerde eş değişimi yapıyoruz. Bir evin içinde iki ayrı kişinin aynı şeyden hoşlanması bazen mümkün olmuyor. Biri halı saha maçı severken diğeri Tangoya ilgi duyabiliyor. Hal böyle olunca da çoğu insan zaten derslere yalnız geliyor. Derslerde veya dans partilerinde (milongalarda) herkes birbiriyle dans ediyor. Böylece partner sıkıntısı yaşanmıyor.

Öğrenmem için ne kadar bir süre gerekli?

Yürüyebilen herkes, dans edebilir. Ama dans öğrenmek için zaman ve emek gereklidir. Beden farkındalığı ve hareketlerin otonom sinir sistemine girmesi için bol tekrar yapılması gereklidir. Bu sebeple, haftada bir grup derslerinin yanı sıra pratik saatleri ve dans gecelerine de katılmalı, derslerde öğrendiklerinizi tekrar etmelisiniz. Ayrıca, herkesin bireysel ihtiyaçlarına yönelik  özel ders almasını şiddetle tavsiye ederiz. Haftada 1 saatlik bir grup dersi veya bir özel ders alıp, bir tane de pratik ya da dans gecelerine katılan kişiler keyifle tango yaparlar. Aslında derse başladıkları andan itibaren dans ediyorlar. Normal bir kişi 3 ila 6 ayda kendini konforlu, yani dengeli ve mutlu dans ettiğini hissetmeye başlar. 1-2 senede  orta seviyeye ulaşılır. Fakat bilindiği gibi gelişim kişinin istek, çaba ve yeteneğiyle ilgili olarak farklılık gösterir. Özellikle bir ritim aleti veya aktif beden egzersiz geçmişi olanlar, çok daha hızlı ilerler.

Derslerde ne giymeliyim?

İlk derslerde, kendinizi rahat hissedeceğiniz herhangi bir kıyafet ve ayakkabı ile derslere katılabilirsiniz. Ama kısa sürede dans ayakkabısı edinmenizi ve dans için uygun kıyafetler seçmenizi öneririz. Bu sizin dans modunu yakalamanızı sağlayacak. Dans ayakkabıları sipariş üzerine yaptırılır. Dans kıyafetleri için de eğitmenlerinizden tavsiye alabilirsiniz.

bottom of page